Lyžování v Itálii

Lyžování zaslíbená

Itálie je jednou z alpských zemí, která se dlouhodobě hřeje na výsluní přízně mezi českými lyžaři. Již několik desetiletí se těší neutuchající přízni milovníků sjezdového lyžování nejen z ČR. Zájem o lyžování v Itálii stále roste s každou zimní sezónou především díky relativně dobré dostupnosti italských lyžařských středisek. Dalším významným faktorem je též neustálá modernizace lyžařské infrastruktury, která během pravidelných cesty za lyžováním do Itálie každým rokem překvapuje i stálé návštěvníky jednotlivých lyžařských oblastí, regionů a středisek.

lyzovani-italie-1

Poměrně vzdálená střediska

Lyžařské terény v severní Itálii jsou, v porovnání se sousedními alpskými zeměmi, hodnoceny vesměs pozitivně. Ovšem i italská lyžařská střediska mají své nevýhody. Jednou z nejčastěji zmiňovaných je, až na výjimky, menší rozsáhlost a také poněkud krkolomně řešená propojenost jednotlivých středisek. Totéž platí i o jednotlivých obcích v rámci lyžařských oblastí. V tomto směru je na tom lépe jak českým lyžařům geograficky bližší Rakousko, tak také vzdálenější Francie. I na italských svazích lze ale zažít pestrou a bohatou jízdu na sjezdových lyžích. Kupříkladu ve čtyřech střediscích rozsáhlé oblasti Dolomiti Superski, jež jsou napojená na skiareál Sella Ronda. Dalším příkladem je třeba švýcarsko – italský areál Cervinia / Zermatt či až do Francie zasahující Via Lattea.

lyzovani-italie-2

Moderní lyžařská infrastruktura

Tím ale výčet negativ lyžování ve velmi oblíbené a populární Itálii z pohledu většiny lyžařů víceméně končí. Další skutečnosti, ovlivňující v italských lyžařských střediscích nejoblíbenější zimní sport, jsou již vesměs pozitivní. Jde především o modernost a kvalitu lyžařských přepravních zařízení. V nich patří Itálie jednoznačně k alpské špičce. A kvalita jako determinanta poskytovaných služeb je patrná i v případě nabídky ubytování v Itálii.

lyzovani-italie-3

Široké možnosti ubytování

Lyžaři, kteří přijíždějí do Itálie strávit ať již celou zimní dovolenou, či jen prodloužený víkend, si mohou volit ze širokého spektra kvalitních, prostorných a dobře vybavených ubytovacích kapacit. Italské hotely, penziony a další zařízení, sloužící k ubytování hostů, určitě snesou ta nejpřísnější kvalitativní měřítka a to s celosvětovou působností. Určitou nevýhodu může pro někoho být jejich poloha. Většina italských hotelů a penzionů se totiž nachází v obcích a městečcích v údolích pod sjezdovkami. Tím se Itálie liší například od Francie, kde je většina ubytovacích kapacit umístěna v podstatě hned u sjezdovek nebo lanovek. Itálie sice také disponuje několika lyžařskými středisky, která nabízejí ubytovací kapacity hned u sjezdových tratí či lanovek, ale rozhodně ne v takové míře jako Francie.

lyzovani-italie-4

Děti vítané

Dalším z důvodů, proč míří na lyžování do Itálie mnoho turistů nejen z České republiky, jsou výhodné podmínky pro rodiny s dětmi a aktivní rodinnou dovolenou. Výhodné ceny, které svou atraktivitou a poměrem ceny a kvality poskytovaných služeb leckdy hravě strčí do kapsy i vyhlášené české nebo slovenské skiareály, tvoří spolu s okouzlující scenérií Dolomit sjezdařům nabídku, která se jednoduše neodmítá.

lyzovani-italie-5

Rostoucí popularita

Není se tedy co divit, že lyžování ve slunné Itálii patří k nejoblíbenějším zimním volnočasovým aktivitám. V rámci České republiky tvoří dokonce většinu všech prodaných lyžařských zájezdů nebo pobytů. K tomu všemu je pak ještě nutné připočítat chutnou a zdravou kuchyni, pestrou paletu možností zábavy po lyžování v podobě návštěvy lázní, nejrůznějších wellnescenter a bazénů a dalších možností aktivního odpočinku a relaxace. Každému pak musí být jasné, že lyžování v Itálii je dobrou volbou, jak aktivně strávit zimní dovolenou.