Wilder Kaiser

Proč právě Wilder Kaiser?

Rakouská lyžařská oblast Wilder Kaiser může být i váš ideální zimní únik od všedních starostí do zasněžených Alp. Obvykle každý, kdo přemýšlí o zimní dovolené a lyžování, si v nějaké formě představí čerstvě napadaný sníh, upravené sjezdovky a malebné výhledy na okolní hory. A třeba i útulné chaty, jež zvou k odpočinku po náročném dni, stráveném na svazích. Pak vězte, že Wilder Kaiser v rakouské spolkové zemí Tyrolsko toto vše nabízí. A je toho ještě mnohem více. Skutečná zima dělá z oblasti kolem vrcholu Hohe Salve ideální destinaci pro vaši zimní dovolenou a parádní lyžování.

Oblast Wilder Kaiser potěší milovníky přírody svou jedinečnou krásou. Rozmanitostí sjezdovek, které uspokojí jak naprosté začátečníky, tak i zkušené a zdatné sjezdaře, sem zase každou zimní sezónu láká příznivce sjezdového lyžování z nejrůznějších koutů světa. A není se co divit. S více než 280 kilometry sjezdovek a bezmála stovkou moderních lanovek a vleků je tady zaručeno, že si tu každý najde svou oblíbenou sjezdovou trať.

I z pohledu rodin s malými dětmi je region Wilder Kaiser skvělou volbou kde strávit svou zimní dovolenou. A to především díky široké nabídce aktivit a lyžařských škol pro děti všech věkových kategorií. V zimní sezóně tady dokonce děti do 15 let lyžují zdarma, což bezpochyby uvítají už tak napjaté rodinné rozpočty.

Moderní lyžařská oblast

Zimní střediska v regionu Wilder Kaiser spolu tvoří jeden z nejmodernějších lyžařských areálů nejen v Rakousku samotném, ale dokonce na světě. Pokud se rozhodnete strávit svou zimní dovolenou právě v této části Rakouska, můžete očekávat skvělé lyžování a prvotřídní služby.

Lyžařská oblast Wilder Kaiser však není jen o lyžování. Region je bohatý i třeba na nejrůznější kulturní akce a další zábavu. Mimochodem právě tady se natáčel populární televizní seriál rakouské provenience Doktor z hor. Jeho děj se odehrává v malebném prostředí obce Söll.

Sjezdovky lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental jsou snadno dostupné z mnoha obcí v regionu. To fakticky znamená, že můžete být na sjezdovce během několika minut od vašeho ubytování. Ať už leží váš hotel či penzion kdekoliv. Proto je oblast tak oblíbená u turistů, kteří chtějí maximalizovat svůj čas v Alpách pobytem venku na sněhu.

Dá se říci, že Wilder Kaiser je více než jen obyčejné lyžařské středisko. Jde o destinaci, nabízející všem svým návštěvníkům úchvatné zážitky ze zimy a lyžování. A to jak na samotných sjezdovkách, tak mimo ně. Ať už hledáte příjemnou rodinnou dovolenou nebo dobrodružství s přáteli, Wilder Kaiser je místem, kde se zimní sny stávají skutečností. Přijeďte i vy do této části Alp a objevte na vlastní oči a další smysly kouzlo Wilder Kaiser.

Lyžařské terény

Již několik desetiletí není žádným tajemstvím, že lyžařský region Wilder Kaiser je tím pravým rájem všech milovníků zimních sportů. Najdete jej v srdci Tyrolska, jen asi 10 kilometrů od hranice s Německem. Pokud se rozhodnete strávit svou zimní dovolenou právě tady, můžete se těšit na rozmanité terény, kde si parádně zalyžují sjezdaři všech dovednostních úrovní a zkušeností. Sjezdařské možnost sahají od širokých, perfektně upravených sjezdovek, ideálních k carvingovému stylu lyžování, až po náročné černé tratě, skýtající vzrušující adrenalinový zážitek. Wilder Kaiser má v zásobě vše.

Začátečníkům a lyžařům, kteří se k tomuto sportu třeba vrací po nějaké delší pauze, je tady k dispozici přes 100 kilometrů modře značených sjezdovek. Ty jsou povětšinou dostatečně široké a otevřené. Po některých modrých sjezdech s můžete pohodlně dostat na lyžích až dolů do údolí. Snadné tratě a celé cvičné oblasti a vleky najdete zejména v okolí obcí Ellmau, Scheffau a Söll. Pokročilí lyžaři se mohou těšit na více než 120 kilometrů červeně značených sjezdovek střední obtížnosti. A dokonce tady na ně čeká 10 kilometrů těch nejtěžších, černých tratí. Středně obtížné lyžařské terény se rozprostírají po celé oblasti SkiWelt. Vesměs jde o široké, prostorově rozlehlé sjezdovky, které jsou občas zpestřeny spektakulární sestupy a strmými úseky.

Dohromady disponuje lyžařská oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental více než 8 desítkami lanovek a moderních vleků. Tato flotila zajišťuje přístup k téměř 300 kilometrům sjezdovek, situovaných ve výškách až do 1.800 metrů nad mořem. Oblast je známá i za hranicemi Rakouska svým širokým spektrem snadných a středně obtížných sjezdovek. Je tedy skvělou destinaci i pro začátečníky a jedince, co znovu objevují radost z lyžování.

Turistům, hledajícím více než jen klasické sjezdové lyžování na upravených tratích, nabízí Wilder Kaiser též třeba Fun parky, trasy s kamerami, tratě s měřením rychlosti či atraktivní noční lyžování. Co se relaxaci a občerstvení týče, tento region se může pochlubit téměř 8 desítkami útulných horských chat. Ty svým hostům nabízejí dostatek míst k zahřátí, nabrání ztracených sil a občerstvení.

O regionu Wilder Kaiser se dá říci, že je skutečně destinací, jež uspokojí potřeby a přání každého lyžaře. Ať už hledáte klidné sjezdovky k rodinnému lyžování či výzvy pro zkušené lyžaře, milující adrenalin, tady jste na správném místě. S takovou škálou možností a vybavením na světové úrovni je Wilder Kaiser ideálním místem pro vaši příští lyžařskou dovolenou.

Začátečníci i pokročilí sjezdaři si přijdou na své

Lyžařská oblast Wilder Kaiser, malebný region v srdci rakouských Alp, je i za hranicemi země samotné známý svou pohostinností a rozmanitostí lyžařských terénů. Zdejší sjezdovky uspokojí jak úplné začátečníky, tak i zkušené a fyzicky zdatné sjezdaře. Těm, co teprve objevují kouzlo sjezdového lyžování, nabízí Wilder Kaiser desítky kilometrů modrých, technicky nenáročných sjezdovek. Ty jsou rozesety po celé oblasti, takže ať už trávíte svůj pobyt v této části rakouských Alp kdekoliv, na nejbližší modrou sjezdovku to odnikud nebudete mít daleko. Široké a otevřené svahy, spolu s částečně modrými sjezdy až do údolí, poskytují začínajícím sjezdařům ideální podmínky k jejich prvním jízdám. Profesionální lyžařské školy pak nabízejí kurzy všem úrovním dovedností. Od naprosto základních kurzů až po trénink pokročilejších lyžařských technik.

Pokročilí lyžaři zase ocení značné množství červených, středně těžkých tratí. A ti nejzdatnější jezdci si mohou otestovat své dovednosti v lyžování na několika černých, obtížných sjezdovkách, které jim Wilder Kaiser nabízí. Široké svahy jsou ideální k carvingovému stylu jízdy, zatímco strmé terény, značené černou barvou, poskytují odvážným sjezdařům dokonalý adrenalinový zážitek. S bezmála 300 kilometry lyžařských terénů tu máte zaručeno, že pokud nebudete chtít, nebudete muset opakovat stejné trasy.

Ve Wilder Kaiser se taktéž můžete svézt na sjezdovkách KitzSkiWelt Tour, jedné z nejdelších lyžařských tras na světě. Ta navzájem propojuje lyžařské oblasti SkiWelt a KitzSki. Tento komplex představuje jedinečnou příležitost prozkoumat oblíbené svahy lyžařských expertů a zažít lyžování na úplně nové úrovni.

Ať už se řadíte spíše k začátečníkům, či naopak k pokročilým lyžařům, Wilder Kaiser vás vždy přivítá s otevřenou náručí. A poskytne vám skutečně nezapomenutelný lyžařský zážitek. S bohatou nabídkou služeb, zahrnující i třeba půjčovny vysoce kvalitního lyžařského vybavení, a útulných horských chat k odpočinku, je Wilder Kaiser ideálním místem pro vaši příští lyžařskou dovolenou. Objevte i vy skutečnou krásu a rozmanitost tohoto regionu a užijte si parádní lyžování na svazích regionu Wilder Kaiser.

Nejznámější sjezdovky

Zimní lyžařský ráj SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental představuje jedno z největších a nejmodernějších lyžařských středisek v Rakousku. S obrovským množstvím sjezdovek, propojených díky jedněm z nejmodernějších lyžařských lanovek a vleků, nabízí oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental rozmanité terény každému z lyžařů, kteří sem během zimní sezóny zavítají.

Rodiny s malými dětmi a začátečníci si dobře zalyžují na takových místech, jakými jsou třeba Scheffau, Itter, Hopfgarten, Söll, Westendorf, Brixen im Thale, Going nebo Ellmau. V jejich blízkosti se nalézají cvičné louky a nenáročné sjezdovky k bezpečnému začátečnickému lyžování. V lokalitách níže v údolí jsou k dispozici cvičné vleky s mírně svažité terény, ideální k procvičování prvních obloučků na lyžích.

Zkušenějším lyžařům zase nabízí SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental náročnější terény, vyžadující více soustředění a také lepší fyzickou kondici. Jedním příkladem za všechny budiž sjezd z vrcholku Hohe Salve po jejím jižním svahu. Na tuto trať je možné se dostat přes Hopfgarten nebo Söll. Oblíbené jsou také svahy pod lanovkami Kälbersalven, které si oblíbili vyznavači carvingu.

Jedním z nejznámějších, technicky náročnějších sjezdů, je údolní pista v Ellmau. Ta je též známá coby Black East. Sjezd nabízí spoustu skvělých úseků a znalci lyžování v Rakousku jej doporučují vyzkoušet hned po ránu. Nebo aspoň v dopoledních hodinách, kdy jsou ještě sjezdovky po nočních úpravách v top stavu.

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je taktéž oblastí, kde najdete hned několik snowparků a fun zón. Tyto areály představují zajímavou freestylovou nabídku. Největším snowparkem v celém regionu je Big Playground Snowpark Westendorf, který najdete u lanovky Gampenkogellift nad střediskem Westendorfu.

Další volnočasové aktivity

Rakouská lyžařská oblast Wilder Kaiser je regionem, oplývajícím jedinečnou krásou a rozmanitostí nejen v zimě, ale i během léta. Ovšem když se sníh rozprostře po jeho majestátních svazích, otevře se návštěvníkům této části Rakouska celá paleta aktivit, které mohou vedle sjezdového lyžování vyzkoušet.

Zimní pěší turistika a nenáročné procházky jsou jednou z nejpopulárnějších činností, které můžete v regionu Wilder Kaiser vedle obligátního lyžování během zimního období provozovat. Vydejte se na túru třeba po stopách oblíbeného televizního seriálu Doktor z hor, jenž se natáčel ve zdejších malebných kulisách. Milovníci přírody by si určitě neměli nechat ujít možnost navštívit jezero Hintersteiner See, jenž je v zimních měsících kouzelným místem k relaxaci a obdivování okolní alpské přírody.

Jedinci, vyhledávající adrenalinovější zážitky, se mohou věnovat třeba horolezectví u vodopádu Schleierwasserfall. Na zdejších skalách je rozmístěno přes 150 lezeckých úchytů, takže si vybere opravdu každý. Tato aktivita je však vhodná spíše pro zkušené lezce, kteří si chtějí vyzkoušet své schopnosti i v zimních podmínkách.

Rodiny s dětmi bzpochyby ocení širokou nabídku aktivit, přizpůsobených právě těm nejmenším. Od návštěvy dobrodružné zóny Hexenwinter až po lyžařské školy, které nabízejí výuku lyžování dětem již od dvou let. Turisté, kteří by chtěli zažít něco opravdu unikátního, mají možnost strávit den se psími spřeženími v rámci Husky Day v Söllu.

Neméně atraktivní možností je i návštěva plaveckého bazénu Kaiserbad v Ellmau. V něm si dokonale užijete odpočinek a relaxaci společně s celou rodinou. A pokud byste chtěli strávit večer trochu jinak než obvykle, můžete třeba navštívit chatu Simonalm a vychutnat si čarodějnický oběd ve tmě (Hexenmahl im Dunkeln). Jde o zážitek, který rozhodně stojí za to.

Wilder Kaiser je v každém případě destinací, nabízející v zimě mnohem více než jen sjezdové lyžování. Jde o místo, kde každý najde tu správnou a vhodnou aktivitu. Ať už hledáte klid a relaxaci, nebo adrenalin a dobrodružství. Tak neváhejte a objevte všechny zimní radosti, které vám Wilder Kaiser může nabídnout.

Možnosti zábavy pro děti

Zimní dovolená v regionu Wilder Kaiser se bude určitě líbit nejen jednotlivcům, ale i početnějším rodinám s dětmi. Tento malebný kout Rakouska se do povědomí rodičů, kteří tu už někdy svou dovolenou trávili, nesmazatelně zapsal svou širokou škálou aktivit, jež zaručeně potěší nejen malé lyžaře, ale i jejich dospělý doprovod. Od lyžařských škol a kurzů, které jsou ideální k seznamování s lyžováním i těch nejmenších dětí, až po zábavné minikluby s celodenní péčí, kde se děti mohou věnovat hrám a další zábavě na sněhu.

Lyžařská oblast SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental je známá svým vstřícným postojem k rodinám. Nabízí kupříkladu speciální dětské areály, kde se děti mohou bezpečně učit lyžovat či se jinak bavit na sněhu. Rodičům, co chtějí trávit svůj volný čas na svahu, zatímco jsou jejich ratolesti v péči profesionálů, je k dispozici Young Family Ticket. Tento skipas umožňuje rodičům střídat se v péči o dítě.

Kromě lyžování se tady dá s dětmi věnovat i dalším zimním aktivitám, jakými jsou třeba výlety na sněžnicích, zimní pěší turistika nebo sáňkování. Tyto aktivity nabízejí skvělou příležitost, jak blíže prozkoumat krásy tohoto regionu mimo sjezdovky, a užít si zimní kouzlo rakouských Alp v plné míře.

Rodinám, hledajícím výhodné ubytování, nabízí region Wilder Kaiser řadu rodinně orientovaných možností. Od hotelů s dětskými kluby až po soukromé chaty s vlastní kuchyní. Tyto ubytovací kapacity jsou ideální možností pro rodiny s dětmi, které chtějí mít během své zimní dovolené v Rakousku pohodlí a současně soukromí.

Bez ohledu na to, zda vaše děti se sjezdovým lyžováním teprve začínají, nebo jsou již malými zkušenými jezdci, Wilder Kaiser je destinací, která nabídne každému něco. S bohatým výběrem aktivit, přizpůsobených potřebám rodin s dětmi, je zaručeno, že vaše zimní dovolená a lyžování na zdejších svazích bude skutečně nezapomenutelné.

Lyžařská sezóna

Typická lyžařská sezóna v této oblasti obvykle začíná v prosinci a končí v dubnu. Pochopitelně v závislosti na sněhových podmínkách v konkrétním roce. Například v sezóně 2023/24 byla provozní doba lanovek naplánovány od 25. prosince 2023 do 11. dubna 2024. Provozní doba sice může být každý rok mírně odlišná, ale obecně lze říci, že lyžařská sezóna tu trvá přibližně čtyři měsíce.

Během zimní sezóny očekávejte v regionu Wilder Kaiser perfektně upravené sjezdovky a široké spektrum tratí různých obtížností. Tato skutečnost činí ze SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental ideální místo k dovolené lyžařů všech úrovní dovedností i tělesné kondice. Region taktéž nabízí bohaté možnosti lyžování rodinám s dětmi a začátečníkům. Stejně tak se tu však bude líbit i zkušeným lyžařům, hledajícím výzvy na černých sjezdovkách.

Kromě zimní sezóny nabízí oblast Wilder Kaiser pochopitelně také letní turistické aktivity. K nim patří v první řadě pěší turistika a horská cyklistika. Tyto sporty využívají zdejších lanovek ke snadnému přístupu na horské vrcholy i k a panoramatickým výhledům. Oblast je tedy atraktivní destinaci po celý rok.

Jedincům, co se zajímají o cenově dostupné lyžařské pobyty, region nabízí různé možnosti ubytování. Od dobře vybavených hotelů po apartmány, umožňující lyžařům doslova vylézt z postele a vstoupit na sjezdovku. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení má ve své nabídce i balíčky, zahrnující v ceně ubytování skipasy a další výhody.

Lyžařská sezóna v oblasti Wilder Kaiser je tak obdobím plným možností pro všechny typy lyžařů. Všem svým návštěvníkům přináší nezapomenutelný zážitek z lyžování v srdci rakouských Alp. Ať už jste začátečník nebo pokročilý lyžař, Wilder Kaiser vás přivítá s otevřenou náručí a poskytne vám nejlepší podmínky k prožití skvělé zimní dovolené.

Možnosti ubytování

Ať už jste vášnivým lyžařem, milovníkem zimních túr nebo jen hledáte klidné útočiště uprostřed sněhových plání, Wilder Kaiser vám může nabídnout ubytování, které bude vyhovovat každému stylu i rozpočtu.

Turisté, co si chtějí v oblasti Wilder Kaiser užít luxusní zážitky, by se měli zaměřit na takové ubytovací kapacity, jako jsou třeba hotely Biohotel Stanglwirt či Hotel Kaiserhof. Tato ubytovací zařízení nabízejí svým hostům prvotřídní služby, wellness a nezapomenutelný výhled na alpské vrcholy. Rodiny a větší skupiny osob zase často upírají svou pozornost na některé z prostorných apartmánů nebo prázdninových domů, skýtající dostatek místa všem i stále žádanějšího soukromí. Aparthotel Bergland a KaiserMoments jsou jen některé z možností, které vám tady umožní užít si příjemného pohodlí vlastního domova i v průběhu zimní dovolené.

Pokud patříte k osobám, preferujícím autentičtější zážitek, můžete se ubytovat v jednom z tradičních horských penzionů nebo chat. Právě tak totiž můžete přímo v objektu třeba ochutnat místní kuchyni a blíže poznat místní kulturu. Třeba hotely Tyrol a Hexenalm nabízejí útulné pokoje s typickým alpským šarmem. Dobrodružnější povahy a milovníci přírody se zase mohou ubytovat v kempech a na farmách, umožňujících jedinečný zážitek v podobě spojení s přírodou. A taktéž možnost poznat ještě původní život v alpském prostředí.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si nakonec ke svému pobytu v rakouských Alpách vyberete, Wilder Kaiser vás ohromí svými zimními krásami a rozmanitostí volnočasových a outdoorových aktivit. Od sjezdového lyžování na perfektně upravených sjezdovkách přes běžecké lyžování na pestré škále tratí až po romantické procházky zasněženými lesy a vesnicemi. Wilder Kaiser je destinací, která splní očekávání každého z svých návštěvníků.

Hodnocení Wilder Kaiser

Lyžařská oblast Wilder Kaiser, mezi sjezdaři známá také jako SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental, je jedním z největších a nejmodernějších lyžařských regionů v celosvětovém měřítku. V recenzích dostává SkiWelt hodnocení okolo 9 bodů z celkových 10. Tato skutečnost odráží jeho značnou popularitu a samozřejmě i kvalitu poskytovaných služeb. Návštěvníci jej chválí za jeho rozmanitost a dobrou infrastrukturu. Mezi hlavní výhody patří rozloha regionu, patřící k největším v celém Rakousku, úchvatné výhledy a dobré sportovní zázemí. Na druhou stranu, v sekci nevýhod je zmiňována třeba nižší nadmořská výška, jež může zejména v jarních měsících ovlivnit kvalitu sněhu a lyžování. Dalším zmiňovaným negativem je pak relativní nedostatek černých sjezdovek pro ty nejzkušenější sjezdaře. Díky rostoucímu zájmu o tuto lokalitu může být v hlavní lyžařské sezóně oblast trochu přeplněná. Ovšem značné investice do infrastruktury a rychlých lanovek a vleků znamenají, že čekací doby nejsou ani v tomto období příliš dlouhé.

Jedincům, toužícím po zážitcích nejen lyžařských, ale i gastronomických, nabízí Wilder Kaiser řadu restaurací s vysokým hodnocením. Wilder Kaiser je vysoce hodnoceným lyžařským střediskem, nabízejícím každému něco. Od úplných začátečníků po pokročilé lyžaře. Včetně těch, kteří si tady chtějí vychutnat alpskou kuchyni. Ať už hledáte vzrušující sjezdovky a prvotřídní lyžování nebo relaxační dovolenou, Wilder Kaiser je destinací, kterou byste rozhodně měli zvážit.

Dopravní dostupnost z České republiky

Wilder Kaiser, malebný horský masiv v Rakousku, je oblíbenou destinací turistů z celého světa, včetně těch z České republiky. Díky blízkosti k našim hranicím a dobrému dopravnímu spojením je region snadno dostupný všem českým návštěvníkům, hledajícím možnost uniknout alespoň na pár dní do přírody.

Cesta z České republiky do oblasti Wilder Kaiser v Rakousku vlastním vozem trvá asi 6 hodin. Tedy pokud jsou podmínky na silnicích příznivé a není žádná zácpa. Vzdálenost, kterou z Prahy urazíte, je asi 600 kilometrů.

Pro ty, kteří cestují na lyžování do Rakouska vlakem, jsou nejbližšími stanicemi Kufstein, Wörgl a St. Johann in Tirol. Pro pohodlný přesun z vlakové stanice do samotného srdce Wilder Kaiser je pak možné využít služeb místních přepravních společností.

Pokud dáváte přednost cestování letadlem, můžete využít letišť v Innsbrucku. Odkud je to na lyžování do regionu Wilder Kaiser přibližně hodinová jízda autem.

Těm, kteří se rozhodnou pro pobyt bez auta, nabízí region Wilder Kaiser výbornou síť místní dopravy. S Wilder Kaiser GuestCard, kterou získáte u svého ubytování, můžete zdarma využívat veškeré veřejné autobusy v regionu, včetně KaiserJet, turistických a lyžařských autobusů, horských taxi a pravidelných autobusových linek. Tato karta vám umožní prozkoumat okolí Ellmau, Going, Scheffau a Söll bez nutnosti vlastního vozidla.